787 323 664
m.cz-bednarek@omigrupa.pl

Projektowanie i aranżacja ogrodów

Projektowanie ogrodów Wrocław

Projektowanie ogrodów to coś więcej niż zagospodarowanie przestrzeni, to pasja i praca w jednym. Nasza firma zajmuje się projektowaniem przestrzeni, która w pełni zaspokoi potrzeby jej użytkowników. Aranżacja ogrodu jest równie ważna jak aranżacja wnętrza. Dobrze zaprojektowany ogród to początek drogi do stworzenia wymarzonego otoczenia domu. Tworzone projekty ogrodów oddają wizję, która ściśle odpowiada wspólnemu dialogowi. Aranżowane przez Nas ogrody przydomowe i przestrzenie publiczne są funkcjonalne, dzięki połączeniu z architekturą budynku oraz istniejącym krajobrazem. Stanowią miejsce do relaksacji i wypoczynku.

Aranżacja ogrodów Wrocław

Dobrze zaplanowana przestrzeń nie tylko ułatwi nam jego pielęgnację, ale sprawi, że ogród stanie się miejscem, z którego będziemy w pełni korzystać. Każda przestrzeń musi być skrojona pod danego użytkownika, szczególnie projekt ogrodu przed domem. Nowoczesny ogród jest wizytówką klienta, który ma być przede wszystkim atrakcyjny, funkcjonalny i prosty w użytkowaniu. Odpowiednio sprecyzowane preferencje klienta będą kluczem satysfakcji z gotowych realizacji.

Przeprowadzamy wywiad z klientem aby  sprecyzować  (wydobyć) jego pomysł na własne projekty ogrodu, które mają  przede wszystkim odpowiadać jego  potrzebom i gustom.

Odpowiednio sprecyzowane preferencje klienta będą kluczem satysfakcji z gotowych realizacji. Projekty ogrodów przydomowych, które realizujemy oddają pomysły i charakter Klientów.

Zakładanie ogrodów Wrocław

Zakładanie ogrodu należy rozpocząć od kompletnego projektu technicznego, który pozwoli Nam na stworzeniu zielonego otoczenia wokół domu. Należy sporządzić dokładny plan robót jakie należy wykonać, pozwoli to uniknąć bałaganu, poprawi funkcjonalność ogrodu, zmniejszy ryzyko późniejszego przesadzania roślin czy przenoszenia elementów małej architektury. Techniczny projekt ogrodu nowoczesnego, plan robót i nadzorowanie każdego etapu pozwoli uniknąć niepotrzebnych nieporozumień i dzięki temu będziemy mogli cieszyć się ogrodem bez stresu. Projektant ogrodów pomoże Państwu w każdym etapie prac związanych z projektem ogrodów przed domem.

Podstawą każdego ogrodu jest jego funkcjonalność, dlatego przy zakładaniu ogrodu musimy podzielić naszą przestrzeń na strefy. Ogród ma stanowić jedność z budynkiem i jego otoczeniem.

Aby założyć ogród potrzebne są pomiary działki, wstępny szkic, wizje czy inspiracje, które nakreślą charakter ogrodu . Mając tą podstawę możemy stworzyć koncepcję projektową opartą na materiałach, które zdobyliśmy. Następnym etapem jest uszczegółowienie wybranej koncepcji i stworzenie projektu wykonawczego z dokładnym rozmieszczeniem materiału roślinnego , nawierzchni, oświetlenia, nawodnienia, elementów małej architektury jak np. tarasola, budynek gospodarczy, garaż z zadaszeniem. Elementy konstrukcyjne należy konsultować z projektantem, bądź firmą specjalizującą się w projektowaniu ww elementów. Posiadanie tak rozbudowanego projektu jest bazą do rozpoczęcia prac wykonawczych w ogrodzie. Projekty małych ogrodów wymagają tych samych etapów prac, co projekt dużego ogrodu.

Projektowanie i zakładanie ogrodu

Tworząc gotowy projekt ogrodu przydomowego, musimy mieć na uwadze prócz funkcjonalności, naturalność i stonowane barwy wykorzystanych materiałów nawierzchni, które będą podkreślały kolorystykę roślin jak i domu. Najlepiej sprawdzają się kolory jasne, które są odpowiednie do niewielkich przestrzeni. Murki gabionowe, oporowe, podniesione rabaty, a także wiele innych rozwiązań pozwoli zbudować niepowtarzalny klimat w ogrodzie, powiększyć go optycznie, sprawić, że stanie się funkcjonalny. Projekty ogrodowe wymagają połączenie w jedną całość wielu aspektów przestrzennych.

Trzymając się zasad związanych z zakładaniem ogrodu jesteśmy w stanie stworzyć miejsce, w którym odpoczynek będzie samą przyjemnością, a przebywanie w nim każdego dnia będzie wywoływać uśmiech na twarzy. Gotowe projekty ogrodów nowoczesnych znajdą Państwo poniżej w galerii zdjęć.

Projekt ogrodu Wrocław

Projektowanie ogrodu jest to nieodzowny element dzięki któremu możemy cieszyć się z przebywania w Naszej zielonej przestrzeni. Nasza firma zajmuje się kompleksowo projektem jak i wykonawstwem ogrodów przydomowych jak i tych wielkopowierzchniowych. Dzięki doświadczeniu, wiedzy, współpracy z najlepszymi projekt będzie wykonany profesjonalnie, a Tobie pozostaje jedynie usiąść i odpocząć w swoim ogrodzie.

Po przeprowadzonej rozmowie wstępnej z klientem ustalamy etapy prac nad przebiegiem projektu tak by wszystko szło sprawnie i bez komplikacji. We wstępnej fazie projektu tworzymy zwizualizowaną koncepcję dzięki której zobaczysz jak może wyglądać Twój ogród. Etap ten zdecydowanie usprawni dalsze prace projektowe.

Bardzo istotną rzeczą przy tworzeniu projektu ogrodu jest podział na strefy, ułatwi to komunikację, a także rozplanowanie roślin, czy elementów małej architektury. Zastosowanie odpowiedniej kolorystyki, tekstury nawierzchni, kolorystyki roślin, dobranie oświetlenia czy systemu nawadniania to elementy, które prawidłowo rozmieszczone w ogrodzie sprawiają, że przestrzeń w której się poruszamy będzie jasna i czytelna. Profesjonalny projektant ogrodu zaproponuje idealne połączenie tych elementów.
Wykonawczy projekt ogrodu jest to rozrysowanie szczegółowe wraz z nawierzchniami, roślinnością, elementami małej architektury. Na planszach znajdują się dokładne przeliczenia materiału szkółkarskiego, metry kwadratowe i bieżące użytych materiałów wraz z danymi producenta, które oblicza projektant.

Nowoczesne projekty ogrodów

Fotorealistyczne wizualizacje to kolejny ważny element projektu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zobaczyć jak będzie wyglądała Nasza przestrzeń, poruszające się rośliny, ogród w porze wieczorowej, o zachodzie słońca i inne dodatki, które uatrakcyjnią oglądane ujęcie. Efekty te mają za zadanie urealnienie sceny do tego momentu żebyś rzeczywiście poczuł, że tam jesteś. Projektowanie i zakładanie ogrodów na podstawie wizualizacji, znacząco ułatwia współpracę i przedstawienie finalnej wizji ogrodu.

Opis do projektu jest powieleniem plansz, które klient otrzymuje od Nas. Jest to element, który zamyka etap prac projektowych.
Otrzymując tak rozbudowaną ilość materiałów projektowych przechodzimy do prac wykonawczych. Posiadając tak uszczegółowiony projekt jesteśmy w stanie wykonać ogród kompleksowo wraz z nadzorowaniem każdego etapu prac projektowych w Twoim ogrodzie.

Bazą prawidłowo wykonanego ogrodu jest jego projekt, który usprawni każdy etap prac, tak by ten końcowy zadowolił klienta. Urządzanie ogrodów przydomowych, zimowych, japońskich to nasza pasja. Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi projektami dostępnymi w galerii zdjęć.

Ile kosztuje projekt ogrodu przydomowego z wykonaniem?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie bez poznania szczegółów dotyczących choćby wymiarów ogrodu, wizji Klienta. Zaprojektowanie ogrodu małego będzie różniło się ceną od projektu dużego ogrodu. Dodatkowe elementy architektury, takie jak taras, basen, jacuzzi, będą miały wpływ na ostateczny koszt projektu i wykonania. Jeżeli zatem zastanawiają się Państwo ile kosztuje zaprojektowanie ogrodu, zapraszamy do kontaktu z nami, w celu omówienia szczegółów zlecenia. Po uzgodnieniu szczegółów otrzymają Państwo kosztorys wraz z cennikiem projektu ogrodu.

Pielęgnacja ogrodów Wrocław

Po stworzeniu projektu, jego wykonaniu, pora na pielęgnację ogrodów, by mogły cieszyć oko przez cały sezon. Pielęgnacja ogrodu jest pracochłonna więc można skorzystać z pomocy wykwalifikowanej firmy ogrodniczej, która dzięki swojemu doświadczeniu zadba o Nasz ogród. Jeżeli żyjemy w zabieganiu i pośpiechu wynajęcie ww firmy odciąży Nas i pozwolimy by naszym ogrodem zajął się fachowiec.

Jednymi z ważnych elementów pielęgnacji ogrodu są warunki glebowe, zalicza się do nich: pH, rodzaj gleby, ekspozycja słoneczna czy dostęp do wody. Od tego zależy dobór roślinności. Dlatego tak istotne jest odpowiednie dobranie gatunków roślin do panujących warunków. Dzięki temu pielęgnacja będzie łatwiejsza.

Podlewanie to kolejny ważny czynnik związany z pielęgnacją ogrodu. Jednym z najczęściej wykorzystywanych systemów jest nawadnianie automatyczne, które dostosowujemy indywidualnie do warunków glebowych i pogodowych. Automatyczne nawadnianie ułatwia i oszczędza czas.

Projekt nawadniania ogrodu

Projekt nawadniania ogrodu warto uwzględnić już na etapie prac projektowych, gdyż ułatwi to późniejszą jego pielęgnację. Jeżeli nie posiadają Państwo aktualnie systemu automatycznego nawadniania, nasza firma świadczy usługi takie jak projektowanie nawadniania.

Nawożenie roślin to czynnik dzięki któremu roślinność będzie prawidłowo się rozwijać. Należy pamiętać aby nie nawozić roślin zaraz po posadzeniu, trzeba się skupić aby zapewnić danej roślinie odpowiednie podłoże i wstrzymać się od nawożenia przez pierwszy rok.

Zadbany ogród to prócz prac pielęgnacyjnych też atrakcyjne dodatki jak meble ogrodowe, które uatrakcyjniają przestrzeń w której się otaczamy. Zadbany ogród to wielka przyjemność, wie o tym każdy kto kocha zieleń. Urządzanie ogrodu i jego aranżację to czynności, które warto zalecić projektantom. Przykładowe projekty ogrodów znajdą Państwo w poniższej galerii zdjęć.

Przykładowe projekty ogrodów

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami

Adres: Lipowa 5A, 52-200 Wysoka
Biuro czynne w godzinach od 8:00 do 16:00

    Label

     Copyright OMI Grupa – projektowanie przestrzeni publicznej

    Design: Proformat

    chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram