787 323 664
m.cz-bednarek@omigrupa.pl

Klasyczne ogrody

Klasyczne ogrody

Klasyczne ogrody to porządek i bogactwo gatunkowe. Formy w nim zawarte przechodzą z formalnych – geometrycznych po obłe i luźne, gdzie granica między strefami wyraźnie się zacierają.

Aranżacja ogrodu w stylu klasycznym to przede wszystkim ład, symetria, harmonia. Cechy te idealnie odzwierciedlają efekt, jaki daje uporządkowana przestrzeń. Styl ten jest bliski osobom ceniącym klasyczny wygląd ogrodu jak i tym co lubią minimalizm i prostotę.

Kolorystyka, dobrany materiał roślinny, proste formy to elementy bardzo istotne przy tworzeniu ogrodu klasycznego. W takiej przestrzeni głównym elementem zieleni jest soliter, który stanowi zazwyczaj rodzimy gatunek drzewa jak np. lipa, klon czy platan. Jednymi z głównych roślin, które dopełniają kompozycję są formy kuliste bądź kolumnowe z odmiany żywotnika czy cisu. Pozostałe gatunki roślin jakie możemy spotkać to: hortensje, bluszcze, bukszpany, trzmielina czy ligustr. Krzewy oraz byliny go okalające nie skąpią w kolorystyce, dopełniają je architektoniczne formy roślin iglastych. Byliny takie jak: funkie, sadzone są w sposób zaplanowany w danej rabacie. Najczęściej spotykane formy to strzyżone żywopłoty w otoczeniu ozdobnych ciągów pieszych, oczka wodnego czy mebli ogrodowych z drewna, kamienia lub metalu. Charakterystycznym elementem jest ustawienie kwietników w części frontowej domu, które mają za zadanie urozmaicenie przestrzeni. Architektura stanowi jedynie tło dla zieleni, a rozplanowanie stref jest wynikowe.

Podstawową kolorystyką stosowaną w takiego typu ogrodzie to odcienie zieleni, szarości oraz bieli, jest to kolorystyka stonowana, która nie przytłacza, a wycisza i uspokaja. W taki sposób skomponowana przestrzeń pozwala uzyskać bardzo atrakcyjny efekt wizualny. Wszystko jest zaplanowane, starannie dobrane, nie ma tutaj miejsca na przypadkowość. Panuje tutaj perfekcja i idealne dopasowanie z otaczającym krajobrazem.
Ogrody klasyczne najlepiej prezentują się na rozległych przestrzeniach, są to często wielohektarowe połacie przemyślanie zaprojektowanej zieleni. Jest to typ ogrodu któremu potrzeba poświęcić dużo czasu. Pielęgnacja, strzyżenie są to prace pielęgnacyjne dzięki którym utrzymamy ogród w perfekcyjnym stanie.

Dzięki doświadczonemu zespołowi pracującemu w Naszej firmie i wiedzy, tworzymy przestrzenie, współgrające z otaczającym je krajobrazem jednocześnie współpracując z wieloma wykonawcami i firmami by projektowany ogród jak najbardziej spełniał wizję klienta.

Galeria zdjęć

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami

Adres: Lipowa 5A, 52-200 Wysoka
Biuro czynne w godzinach od 8:00 do 16:00

    Label

     Copyright OMI Grupa – projektowanie przestrzeni publicznej

    Design: Proformat

    chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram