787 323 664
m.cz-bednarek@omigrupa.pl

Kamień murowy

PRODUKCJA WYROBÓW KAMIENNYCH - KAMIEŃ MUROWY

Przygotowując naszą ofertę mieliśmy na uwadze sposób wykorzystania kamienia murowego w różnego rodzaju inwestycjach. Dlatego też zdecydowaliśmy się na stworzenie oferty opartej na postaci surowo-łupanych bloków tego surowca. Dzięki temu zachowuje on swoją naturalną surowość wizualną, urzekając nieregularnością faktury, która nadaje mu niezwykłej oryginalność. Zarówno słupki, jak i murki ogrodzeniowe wykorzystujące nasz kamień granitowy wyróżniają się niepowtarzalnością oraz wyrazistą stylistyką. Ze względy na odpowiednie przygotowanie surowca może on zostać wykorzystany tak przy budowie tradycyjnych ogrodzeń i podmurówek, jak i wysokich murów ogrodzeniowych.

Z zadowoleniem i satysfakcją obserwujemy również, jak coraz częściej w przestrzeni wielkich miast oraz przedmieść pojawiają się zabezpieczenia terenów wykonane właśnie w oparciu o kamień murowy. Jest to efekt właściwości surowca, czyli zarówno jego trwałości, odporności na zmienne czynniki klimatyczne oraz występujące czynniki mechaniczne, jak i brak konieczności przeprowadzania prac konserwatorskich. Te atuty pozwalają tworzywom granitowym zyskać przewagę nad tradycyjną cegłą oraz materiałami drewnianymi. Bardzo często bloki te uczestniczą także w regulacji gruntów, czyli wzmacnianiu skarp, wzniesień oraz brzegów rzek czy jezior.

W naszej ofercie odnajdą Państwo bloki z kamienia granitowego w dwóch standardowych wariantach o wymiarach:

  • 20x20x40,
  • 10x20x40.

Jednak na życzenie Klienta jesteśmy w stanie podjąć się przygotowania bloku o innych proporcjach.

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami

Grzegorz Wolarczyk
g.wolarczyk@omigrupa.pl
tel. : 793 116 073

    Label

     Copyright OMI Grupa – projektowanie przestrzeni publicznej

    Design: Proformat

    chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram