787 323 664
m.cz-bednarek@omigrupa.pl

Nowoczesne ogrody minimalistyczne

Nowoczesne ogrody minimalistyczne Wrocław

Nowoczesny ogród minimalistyczny charakteryzuje się harmonią przestrzeni. Taki teren należy rozplanować z dużą dbałością o zachowanie stref, które są niezbędne jego użytkownikom. Przestrzeń ta obfituje w zachowawczość form, są to zazwyczaj geometryczne, powtarzające się kształty.

Monochromatyczna kolorystyka zieleni jedynie podkreślą formy architektoniczne nowoczesnego minimalistycznego ogrodu. Spokojne i nieprzesadzone formy często korzystają z uzupełniania otoczeniem, które znajduje się tuż za ogrodzeniem. Nieliczne formy gatunkowe, które zazwyczaj znajdują się w takiej przestrzeni stosowane są w grupach i zazwyczaj posiadają formalny kształt. Istotną cechą jaką możemy spotkać w takim ogrodzie jest powtarzalność prostych brył. Ważna jest konsekwencja i jednorodność zastosowanych form i kształtów. W doborze roślinności należy zwrócić szczególną uwagę by cechowały się przede wszystkim nieprzeciętnymi walorami wizualnymi i estetycznymi. Nowoczesny ogród minimalistyczny uzupełniają rośliny w formie zwartej, strzyżonej, zimozielonej, tak by tworzyły ciekawą formę w projektowanej przestrzeni.

Nowoczesny ogród przed domem

Styl ogrodu minimalistycznego cechuje się elegancją, prostotą, który ma za zadanie podkreślenie atrakcyjnych widoków otoczenia. Nowoczesny ogród przed domem pełni rolę tła, które nie narusza danej przestrzeni tylko ją podkreśla i uatrakcyjnia. Jest to ogród, który wymaga jedynie właściwej oprawy. Ogród nowoczesny razem budynkiem ma tworzyć spójną całość, ma podkreślać jego walory i cechy charakterystyczne. Ma być tłem, ma nie zagłuszać ani nie zaburzać istniejącej przestrzeni. Paleta kolorystyczna jest skromna i naturalna, nawiązująca do krajobrazu.

Minimalizm ogrodów sprawdza się na dużych przestrzeniach i na niewielkich działkach. Są to idealne miejsca do wprowadzenia stylu nowoczesnego ogrodu minimalistycznego. Każdy kto ceni sobie prostotę i spokój to przestrzeń w stylu minimalistycznym jest dla Niego idealnym wyborem. Piękno minimalistycznych form ogrodowych podkreślają użyte materiały - kamień, beton i drewno. Ważne by współgrało z otoczeniem i roślinnością.

Nowoczesny ogród z trawami

Nowoczesny ogród z trawami staje się coraz popularniejszą formą wykorzystania przestrzeni ogrodowej. Trawy najczęściej rozmieszczone w donicach i na rabatach świetnie uzupełniają minimalistyczny charakter ogrodu. Aranżacja z trawy oddaje charakter minimalizmu i nawiązuje do sielankowych terenów wiejskich takich jak łąki czy polany, wprowadzając tym samym harmonię i nawiązanie do natury. Projekt ogrodu nowoczesnego powinien się charakteryzować elementami natury, wprowadzać do ogrodu prostotę i spokój. Zastosowanie w nim traw i elementów zieleni świetnie sprawdza się do aranżacji ogrodów nowoczesnych.

Projekt ogrodu nowoczesnego

Projekt ogrodu nowoczesnego w stylu minimalistycznym stawia na monochromatyczną kolorystykę zieleni, subtelny styl i spokój. Ogród w tym stylu ma za zadanie być przede wszystkim tłem dla wyjątkowej architektury domu, lub otaczającego krajobrazu. Minimalistyczny ogród podkreśla i uwypukla otoczenie, nie zaburza go. Przydomowe ogrody, tarasy, ogrody na dachach to idealne miejsca by zastosować prosty i minimalistyczny styl, który doceniają osoby ceniące obcowanie z naturą. Warto podkreślić, że nowoczesne ogrody w minimalistycznym stylu nie wymagają wielu prac związanych z ich pielęgnacją by zachwycać swoim wyglądem i aranżacją.

Minimalistyczny ogród nowoczesny

Minimalistyczny ogród nowoczesny stawia na połączenie nowatorskiego stylu, np wykorzystanie traw i roślin z prostotą aranżacji, która nie przytłacza. Minimalistyczne ogrody przydomowe to trend w aranżacji przestrzeni wokół domu, który staje się coraz popularniejszy. Klienci, którzy na co dzień poświęcają wiele czasu na pracę, a ich tempo życia należy do wymagających, chętnie wybierają minimalistyczne projekty ogrodów w stylu nowoczesnym. Odpoczynek w takim miejscu daje ukojenie. Nawiązanie do natury i prostota aranżacji ogrodu oraz tarasu, wprowadzają spokój. W takich miejscach można się w pełni zrelaksować po ciężkim dniu, lub tygodniu.

Przykłady nowoczesnych minimalistycznych ogrodów

Jesteś zainteresowany współpracą?
Skontaktuj się z nami

Adres: Lipowa 5A, 52-200 Wysoka
Biuro czynne w godzinach od 8:00 do 16:00

    Label

     Copyright OMI Grupa – projektowanie przestrzeni publicznej

    Design: Proformat

    chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram